Türkçe
Ana SayfaHaberlerBALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Bursa Vali Yardımcı Vedat Müftüoğlu'nu ziyaret etti...
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Bursa Vali Yardımcı Vedat Müftüoğlu'nu ziyaret etti...
11 Şubat 2015


  BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI…

  –BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, Bursa’ya yeni bir vakıf üniversitesi kazandırmak için girişimlerini hızlandırdı. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Mudanya’ya bağlı Mürsel Mahallesi’ndeki 65 dönümlük hazine arazisine kurulması planlanan üniversite için eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu ile biraraya geldi.

  BALKANTÜRK  Eğitim Vakfı tarafından Bursa’ya kazandırılması planlanan vakıf üniversitesinin detaylarının konuşulduğu ziyarette, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı  Başkanı Naci Şahin hedeflerinin eğitimin her alanında öğrencilere ulaşmak olduğunu vurguladı.

 Verdikleri eğitim burslarıyla çalışmalarına başladıklarını anlatan Naci Şahin, önümüzdeki dönemlerde çalışmalarının ilk olarak Mudanya’nın Mürsel Mahallesi’nde öğrenci yurdu ve meslek yüksekokulu kurma şeklinde yön bulacağını söyleyerek, bunun için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını, arazinin vakfa tahsisi için tüm başvuruların tamamlandığını belirtti.

 BALKANTÜRK  Eğitim Vakfı’nın Balkanlar’la Türkiye arasında eğitim köprüsü olma görevini üstlendiğini belirten Şahin,

 “Geçtiğimiz yıllarda Bulgaristan’da düzenlediğimiz Ekonomi Zirvesi kapsamında Sofya Üniversitesi’ni ziyaret etmiştik. Kendileriyle öğrenci değişimi, yaz okulu gibi projeler üzerinde konuştuk. 2015’in Şubat ayında BALKANTÜRK Eğitim Vakfı yönetimi olarak, davet üzerine Sofya Teknik Üniversitesi’ne gideceğiz. Eğitim köprüsünü Bulgaristan Sofya Üniversitesi ile inşa etmeye başladık.  Tüm Balkan ülkeleri ile eğitim köprüsü olma yolunda çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.

 BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Yönetim Kurulu Üyelerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtten  Müftüoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitime verilen desteğin geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir
Türk öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Bulgaristan'ın Sofya Teknik Üniversitesi'nden gelen heyet BEV Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. BALKANTÜRK EVİ'nde gerçekleşen ziyarette BEV Başkanı Naci Şahin,yönetim
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı; Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği(DOSABSİAD) ı  ziyaret etti.  BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanımız Naci Şahin, Başkan Yardımcımız Aytuğ Onur, Yönetim
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci ŞAHİN BALKANTÜRK Evi'nde mütevelli heyet üyelerini ağırladı...
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2019 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin