Türkçe
Ana SayfaHaberlerBALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti...
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti...
11 Şubat 2015

        BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI  BAŞKANI NACİ ŞAHİN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, MUDANYA KAYMAKAMI ORHAN ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ…

 BURSA – BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, Bursa’ya yeni bir vakıf üniversitesi kazandırmak için girişimlerini hızlandırdı. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Mudanya’ya bağlı Mürsel Mahallesi’ndeki 65 dönümlük hazine arazisine kurulması planlanan üniversite için Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi ile biraraya geldi. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin, kurulacak üniversite ile Mudanya’nın akademi ve bilim dünyasının yeni gözdesi haline geleceğini kaydetti.

BALKANTÜRK  Eğitim Vakfı tarafından Bursa’ya kazandırılması planlanan 2’nci vakıf üniversitesinin detaylarının konuşulduğu ziyarette, Bursa’nın Mudanya’dan başladığına dikkat çeken Balkantürk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin, Mudanya’nın İstanbul’a yakınlığının önemli bir unsur olarak öne çıktığını, bunun da Mudanya’yı akademi ve bilim dünyasının yeni gözdesi haline getirdiğini belirtti.

 BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın Türkiye’deki önemli eğitim vakıflarından biri olduğunu da hatırlatan Şahin, hedeflerinin eğitimin her alanında öğrencilere ulaşmak olduğunu vurguladı.

 Verdikleri eğitim burslarıyla çalışmalarına başladıklarını anlatan Naci Şahin, önümüzdeki dönemlerde çalışmalarının ilk olarak Mudanya’nın Mürsel Mahallesi’nde öğrenci yurdu ve meslek yüksekokulu kurma şeklinde yön bulacağını söyleyerek, bunun için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını belirtti.

 BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın Balkanlar’la Türkiye arasında eğitim köprüsü olma görevini üstlendiğini belirten Şahin, 2014 yılının Aralık ayında Sofya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. George Mihov ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Valeri Mladerov’un ludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’in yanı sıra BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nı da ziyaret ettiğini belirtti.

 Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Geçtiğimiz yıllarda Bulgaristan’da düzenlediğimiz Ekonomi Zirvesi kapsamında Sofya Üniversitesi’ni ziyaret etmiştik. Kendileriyle öğrenci değişimi, yaz okulu gibi projeler üzerinde konuştuk. 2015’in Şubat ayında BALKANTÜRK Eğitim Vakfı yönetimi olarak, davet üzerine Sofya Teknik Üniversitesi’ne gideceğiz. Eğitim köprüsünü Bulgaristan Sofya Üniversitesi ile inşa etmeye başladık.  Tüm Balkan ülkeleri ile eğitim köprüsü olma yolunda çalışmalarımız devam edecek.”

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Yönetim Kurulu Üyelerine eğitim için gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür eden Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, ilçeye yönelik üniversite projesini önemsediklerini ifade ederek, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

 

İlginizi Çekebilir
EĞİTİME HİZMET EN BÜYÜK GÖREVİMİZ… BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI OKUL YENİLEDİ…   Eğitim alanında verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyen BALKANTÜRK Eğitim Vakfı İHSAN DİKMEN 4 İLKOKULU’nu yeniledi. İç ve dış
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin,Bursa Millet Vekili-BEV Mütevelli Heyeti Üyesi Atilla Ödünç, BEV Mütevelli Heyeti Üyeleri Mümin Pekcan, Öztürk Yazıcı, Erol Dağlıoğlu ve Osman Güler
BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI BAŞKANI NACİ ŞAHİN: HEDEFİMİZ EĞİTİMİN HER ALANINDA ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLABİLMEK… BURSA – BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin ve beraberindeki yönetim kurulu
GENÇLERİMİZİ DESTEKLEYEN GÜÇ BİRLİĞİ BEV EĞİTİM KOÇLARI Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayat serüvenlerine daha sağlıklı yolculuk yapmalarını sağlamak için BALKANTÜRK Eğitim Vakfı(BEV) Eğitim
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2021 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin