Türkçe
Ana SayfaHaberlerBALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek'i ziyaret etti...
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek'i ziyaret etti...
11 Şubat 2015

 

-          BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI ‘NA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TAM DESTEK…

-          BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NİN BEŞ PARMAĞINDAN BİRİDİR…

 BURSA – BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı hakkında bilgiler veren Şahin:

Kuruluşumuzun ardından çalışmalarımıza hızla başladık. Mudanya Mürsel – Aydınpınar sınırındaki 65000m2 Mürsel Köyüne ait arsanın vakfımıza tahsisi için tüm başvuruları tamamladıklarını belirtti. Sözlerine şöyle devam eden BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin; Bursa’mızın ihtiyaç duyulan bölümlerinden oluşacak meslek  yüksek okulu daha sonra  öğrenci yurdu  ile  çalışmalarının adım adım ilerleyeceğini, halen yaklaşık 200 e yakın öğrenciye burs verdiklerini belirtti.

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın Balkanlarla Türkiye arasında eğitim köprüsü olma görevini üstlendiğini de belirten Şahin, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı yönetimi olarak  18-21 Şubat  tarihleri arasında davet üzerine Sofya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. George Mihov , Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Valeri Mladenov’u ziyaret edeceğiz.  Eğitim köprüsünü Bulgaristan Sofya Üniversitesi ile inşaa etmeye başladık. Hedefimiz Bursa’nın Balkanlarda eğitim vadisi olarak anılmasıdır. Şeklinde konuştu.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek,

Kuruluşunun henüz 4.ayının içerisinde olmasına rağmen yaptığı ve yapacağı eğitim zirveleriyle Balkanlar ve Bursa arasında eğitim köprüsü olma görevini başarıyla yerine getiren BALKANTÜRK Eğitim Vakfı ile birlikte yürüttüğümüz yaz okulu ve öğrenci değişim projelerinde doğru tespit ve çalışmalarla öğrenci sayımız 700 lere ulaşmıştır. Ve yine Sofya Teknik Üniversitesi ile olan projemize destek vermiş, bu bağlamda çalışmalarımız hız kazanmıştır.

Yeni kurulan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın hızlı ve yoğun çalışmalarında can suyu olarak gereken desteği biz Uludağ Üniversitesi olarak her zaman vermeye hazırız.

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı beş parmağımızdan biridir. Yapılması planlanan meslek  yüksek okulunda yine aynı çatı altında eğitim için bir bütün olacağız. Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin de eğitimine katkı sağlayacağına inandığım meslek yüksekokulu, Bursa’nın kalifiye eleman ihtiyaç sorununu çözmede önemli bir adım olacak. Bizde Uludağ Üniversitesi olarak BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın eğitim, ödenek, öğretim üyesi gibi ihtiyaç duyulan tüm alanlarda tam destekçisi olacağız. Şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir
5 yıldır hız kesmeden devam ettiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken BALKANTÜRK Eğitim Vakfı 10.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı geçmiş dönem milletvekili Kemal DEMİREL’in divan başkanlığında Selim AYKIRCA
BEV Yönetim Kurulu Başkanımız Naci ŞAHİN, Başkan Yardımcımız Aytuğ ONUR, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Barış KOVANCI, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Adnan SÖZERİ, Mümin PEKCAN ve Mümin ŞENTÜRK den oluşan
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü'nden 2016-2017 yılında mezun olan bursiyerimiz Volkan AKGÜN vakfımıza sürpriz ziyarette bulundu.Tüm BEV Yönetimi'ne sonsuz teşekkürlerini ilettiğini dile
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2020 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin