Türkçe
Ana SayfaHaberlerNÜKHET DURU ÖĞRENCİLER İÇİN SÖYLEDİ...
NÜKHET DURU ÖĞRENCİLER İÇİN SÖYLEDİ...
25 Ocak 2016

 

  • BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI’NDAN EĞİTİME DESTEK…
  • NÜKHET DURU ÖĞRENCİLER İÇİN SÖYLEDİ…
  • EĞİTİME “DURU” DESTEK…

 

BURSA - Eğitime yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarıyla örnek olan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı‘nın Geleneksel Yeni Yıl Buluşması’nda Nükhet Duru sahne aldı. Geliri öğrencilere bağışlanan gecede Duru, konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Bursa'da eğitime destek vermenin ötesinde adeta yön veren BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın önceki akşam gerçekleştirdiği Geleneksel Yeni Yıl Buluşması’nda ünlü sanatçı Nükhet Duru performansıyla adeta damga vurdu. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı ve BALKANTÜRKSİAD üyelerinin katıldığı gecenin tüm geliri öğrencilerin eğitimi için BEV’e aktarıldı.

 

Gençler için mücadele ediyoruz…

200 öğrenciye verdiği bursla eğitime büyük katkı sağlayan ve Balkanlar ile Bursa arasında adeta eğitim köprüsü olan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın bu özel gecesinde konuşan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin, “Biz BALKANTÜRK Eğitim Vakfı olarak idealleri için mücadele eden gençlerimizin çıktıkları hayat yolunda onların destekçileri olmayı ilke edindik” dedi.

 

Daha önce düzenledikleri Fettah Can konseriyle eğitime destek sağladıklarını belirten Şahin şunları söyledi: “Bizler için eğitim de sağlık kadar önemlidir. Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen yaptığımız çalışmalarla bunu kanıtladık. Bu yolda elbette ki desteğe yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Bu doğrultuda bu tarz etkinlikleri hayata geçiriyor ve buradan sağladığımız gelir ile öğrencilerimize burs veriyoruz. 2015 in bu son günlerinde 2016 ya sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yeni yıl geçirmeyi diliyorum.”

İhtiyaç sahibi olan öğrencilere sadece yaptıkları gecelerle değil BEV Çelenk hizmetleriyle de destek verdiklerini belirten Şahin, “BALKANTÜRK Eğitim Vakfı çelenk hizmetleri acılı ve mutlu günlerde vatandaşımızın yanında oluyor. Ve bunun da geliri ihtiyaç sahibi olan öğrencilere gidiyor” dedi.

200 öğrenciye burs…

Eğitimin sağlık kadar önemli olduğunu vurgulayan Şahin, her vatandaşın eğitime büyük katkı sağlamak için çalışması gerektiğini sözlerine ekledi. Şahin: “Unutmayalım ki güçlü yarınlara ancak eğitimli genç nesil ile ulaşabiliriz.  Yeni bağışlar, fikirler ve de yardımlar için BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın telefonu 7/24 açıktır. Bizler 200 öğrencimize senede 400 bin civarında burs veriyoruz. Balkanlar ile ilgili olan tek eğitim vakfı biziz. Adeta bu eksiliği varlığımızla kapatıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için bizleri yalnız bırakmayan bu gecenin oluşumuna katkı veren değerli sponsorlarımıza, bilet satın alarak bu geceye destek veren herkese teşekkür ederim.”

Nükhet Duru’dan unutulmaz performans…

Şahin’in ardından BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti’ne katılan üyelere üyelik belgeleri Naci Şahin tarafından verildi. Üyelik sertifikası töreni sonrası BEV’e kurulduğu günden bu yana destek veren kişi ve kurumlara teşekkür plaketi takdim edildi.

Sertifika ve plaket töreninin ardından geliri tamamen BEV’e aktarılmak üzere ünlü sanatçılar tarafından yapılan tablolar açık arttırma yoluyla satışa sunuldu.

Gecenin ilerleyen saatlerde ünlü sanatçı Nükhet Duru sahne aldı. Geliri öğrencilere aktarılan bir gecede olmaktan dolayı mutluluğu duyduğunu belirten Duru, söylediği unutulmaz şarkılarla konuklara keyifli anlar yaşattı. 

İlginizi Çekebilir
5 yıldır hız kesmeden devam ettiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, 9.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Kemal DEMİREL’in divan başkanlığında Prof.Dr.Yüksel ÖZKAN ve Osman GÜLER’in
EĞİTİME HİZMET EN BÜYÜK GÖREVİMİZ… BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI OKUL YENİLEDİ…   Eğitim alanında verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyen BALKANTÜRK Eğitim Vakfı İHSAN DİKMEN 4 İLKOKULU’nu yeniledi. İç ve dış
BEVyaşam ikinci sayısı ile sizlerle.... Röportajlar,tanıtımlar,haberler,kısa sohbetler,kültür sanat haberleri ile dolu dolu bir sayı daha sizleri bekliyor. Keyifli okumalar dileriz....
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2018 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin