Türkçe
Ana SayfaHaberlerBEV den BTSO na Ziyaret...
BEV den BTSO na Ziyaret...
22 Ocak 2020

BEV den BTSO na  Ziyaret …

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı Aytuğ Onur, Başkan Yardımcısı İlhan Uslu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mümin Pekcan ve Öztürk Yazıcı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası  (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra BTSO  Meclis Başkanı Ali Uğur da hazır bulundu.

İki kurum arasında gerçekleşecek projelerinin görüşüldüğü ziyarette ilk olarak, ülkemizde bulunan eğitim vakıflarına ulaşılarak, kurumların  geleceğe yönelik bakış açıları, vakıf sorunları ve faaliyetlerin paylaşılacağı eğitim vakıfları kongresi düzenlenmesi noktasında görüş alış verişinde bulunuldu.

SORGULAYAN,DÜŞÜNEN VE ÜRETEN BİR NESİL….

Ziyarette söz alan Başkan ONUR, öncelikle BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın çalışmaları ve gençlere sağladığı destekler hakkında bilgilendirme yaptı. ONUR konuşmasına şöyle devam etti; Bursa’mıza değer katan sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda ülkemizdeki eğitim vakıflarının kongre çatısı altında bir araya gelerek oluşturacağı sinerji, yapılacak paylaşımlar ve işbirlikleri, kurumların bir birine yapacağı rehberlik, sorgulayan, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirme yolunda yeni projeler ortaya koyacaktır. Gençlerimizin başarılarının artması için çözüm üretme noktasındaki çalışmalarımıza, oluşacak yeni projelere büyük özen gösteriyoruz. Bu çerçevede Bursa Ekonomisi’nin çatı kuruluşu olan BTSO’na  sosyal sorumluluk projelerimizde ve yapacağımız hizmetlerdeki işbirliği, vereceği her türlü destek için teşekkür ederiz. DEDİ.

EĞİTİM KURTULUŞA AÇILAN TEK YOLDUR…

TOPLUMUN GELECEĞİNE YAPILAN EN ÖNEMLİ YATIRIM EĞİTİMDİR…

BEV  ziyaretinden duyduğu memnuniyeti  dile getiren BURKAY; Bir insanın geleceği aldığı eğitimin nitelikleriyle şekilleniyorsa insanların meydana getirdiği toplumun da geleceği, yine insanlara verilen eğitimin nitelikleriyle şekillenir. Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda, gelişmişliklerinin aldıkları eğitimin boyutları, nitelik ve niceliği ile doğru orantılı olduğunu görebiliriz. Yaşadığımız dünyada toplumların varlıklarını sürdürebilmeleri, kalkınmaları ancak eğitimli insanla gerçekleşebileceğine göre; eğitim, toplumlar için bir ölüm kalım davasından kurtuluşa açılan tek yoldur. Bu sebeple eğitim, insanın ve toplumun geleceğine yapılan en önemli yatırımdır. Bu kapsamda BTSO olarak bizler mevcut eğitim kurumlarını yükseltmek, ülkemizin geleceği gençlerimize daha iyi bir eğitimin yolunu açan her projeye destek olmaya hazırız. Şeklinde konuştu.

Başkan ONUR, BEV Eğitim Gönüllüleri Ailesi Zincirine İbrahim Burkay  ve Ali Uğur’a  takdim ettiği “Eğitim Gönüllüsü” belgeleri ile yeni halkalar ekledi.

Ziyaret fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

 

İlginizi Çekebilir
BEV Başkanımız Naci ŞAHİN ve BEV Mütevelli Heyeti Üyelerimiz Ali Türkün, İskender İskenderoğlu, Fatih Şakir ,Serdal Can, BALKANTÜRKSİAD Üyelerimiz Hakan Kızılırmak ve Alp Kesercioğlu’ndan oluşan heyetimiz Prag
BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI RUSYA’DAKİ TÜRK ASILLI ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKTI… BEV’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… BURSA - Bir süredir devam eden Rusya-Türkiye arasındaki siyasi gerilimden bu kez Türk asıllı öğrenciler de
5 yıldır hız kesmeden devam ettiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, 9.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Kemal DEMİREL’in divan başkanlığında Prof.Dr.Yüksel ÖZKAN ve Osman GÜLER’in
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2021 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin