Türkçe
Ana SayfaHaberlerBEV ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ YİNE GÜLDÜRDÜ...
BEV ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ YİNE GÜLDÜRDÜ...
22 Kasım 2018

20.11.2018

 BURSA-BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI(BEV) ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ…

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV)eğitim alanında verdiği destekler kapsamında; okulların fiziki şartlarını düzeltmek için yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı(BEV) Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa/Mudanya/Göynüklü Köyü M.Zeki Yazıcı İlk ve Ortaokulu’nda yenileme çalışması yürüttü.

BEV Başkanı Naci ŞAHİN;2018-2019 yılı eğitim-öğretim döneminin başında ziyaret ettiği okulda birçok ihtiyacın olduğunu fark ettiğini belirtti. Okul için harekete geçme kararı aldıklarını dile getiren ŞAHİN, okul yönetimi ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri’nin duyarsız kalmayarak elimizden geldiği ölçüde okulumuza destek yapmaya çalıştık. Öğrencilerin mutluluğu bizleri son derece mutlu etti. Eğitime destek ve bu tür yenileme çalışmaları için her yıl bütçemizden önemli pay ayırıyoruz 2017 yılında yenilediğimiz İhsan Dikmen 4 İlk Okulu ve yine 2019 yılının Şubat Ayı’nda Karacabey Karakoca İlköğretim Okulu Bilgisayar Sınıfı oluşturma projemizi hayata geçirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.   Bu tür kampanyalara her zaman destek vereceğiz, çalışmalarımız bu yönde devam edecek. Amacımız çocuklarımızın eğitim gördüğü binaların fiziki şartlarını güzelleştirmek, bu sayede okullarını sevmelerini sağlamak. Bununda eğitimlerine olumlu yansıyacağı kanaatindeyim. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz . Şeklinde konuştu.

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Adnan SÖZERİ 8.sınıf öğrencileri ziyaretinde söz alarak; Bugünün çocukları, yarının gençlerini karşımda görmekten son derece mutlu ve gururluyum. Bizler sizlerin eğitim alanını güzelleştirmek için destekler veriyoruz. Sizlerden beklentimiz ise öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu , başarılı asker, en büyük devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinden ayrılmamanızdır. Seçeceğiniz arkadaşların sizi yansıtacağını, alışkanlıklarınızı etkileyeceğini unutmamanız, bu nedenle size iyilik, hoşgörü, disiplin çerçevesinde yararı olduğuna inandığınız kişilerle dostluk kurmanız gerekliliğidir. Zararlı alışkanlardan uzak durarak boş zamanlarınızı spor, zeka oyunları..vb. şeklinde değerlendirmeniz, hep üretken olmak için çaba göstermeniz, sizi başarıya götürecek en büyük anahtardır. Şeklinde konuştu…

Öğretmenler odasında gerçekleşen sohbette söz alan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Vehbi VARLIK; Öğretmenlerimiz bizim geleceğimizin aynasıdır. Aynen bu okuldaki öğrenciler gibi.. Öğretmenlerimizin bilgi ve donanımı bizlere geleceğin mühendislerini, doktorlarını, savcılarını yetiştirecek. Refah içinde yaşayacağımız günlerin temelini  onların bilgisi, kültürü ve de hoşgörüsü oluşturacaktır. Bu noktada yaptıkları işin kutsallığını, büyüklüğünü anlatacak kelimeler yetersiz kalır inancındayım. Unutmamamız gereken en önemli unsur geleceğimizi aydınlatacak  genç nesillerin  öğretmenlerimiz sayesinde yetişecek olmasıdır. Bu vesile ile yaklaşan öğretmenler gününde tüm öğretmenlerimizi kutlar ve tekrar tekrar teşekkür ederiz. Dedi.

M.Zeki Yazıcı İlk ve Ortaokulu Öğretmeleri de ziyaretten ve verilen desteklerden duydukları memnuniyeti dile getirerek BEV Yönetimi’ne ve Vehbi VARLIK’a  teşekkür etti.

Okul Müdürü Köksal KALELİ ; Daha iyi bir eğitim ortamı sağlamak için BEV Yönetim Kurulu Üyeleri’nin aracılığıyla okulumuzun ve ana sınıflarımızın bulunduğu binaların  dış cephe boyası, bahçe duvarlarının boyanması ve sınıflarında yenileme çalışmaları gerçekleşmiştir. Okulumuzun fiziki imkanları yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimizin yüzünü güldürmüş,  daha hijyenik ortamda ders yapma imkanı sağlamıştır.

Emeği geçen BEV Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, BEV Başkanı Naci ŞAHİN’e okulumuz öğrencileri, velileri ve öğretmenleri adına çok teşekkür ediyoruz. Dedi.

İlginizi Çekebilir
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanımız Naci ŞAHİN, Başkan Yardımcımız Aytuğ ONUR,Yönetim Kurulu Üyelerimiz Vehbi VARLIK, Öztürk YAZICI ,Mümin ŞENTÜRK, M.Olcay DURGUNLU ve Musa LOYAN, Bursa Organize Sanayi Bölgesi
BEVyaşam ÜÇÜNCÜ SAYISI İLE SİZLERLE.... Röportajlar,tanıtımlar,haberler,kısa sohbetler,kültür,sanat,eğitim haberleri ile dolu dolu bir sayı daha sizleri bekliyor..Keyifli okumalar dileriz.... —Röportajlar,
BEV  Yönetim Kurulu Bursa Valisi Yakup CANBOLAT a nezaket ziyaretinde bulundu.   BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aytuğ ONUR ve BEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan USLU, BEV  Yönetim
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2020 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin